انگیزه می‌تواند نیروی اضافی برای انجام کار باشد و در واقع نیروی محرکه ای ست که ما را به سمت هدفمان سوق می دهد. اما همیشه زمانی که به آن نیاز دارید، از بین میرود! اگر می خواهید کاری را شروع کنید و یا ادامه دهید، به خودتان روحیه بدهید. کمی فشار می‌تواند مفید باشد؛ بنابراین از یک دوست، عضو خانواده یا گروه بخواهید که به شما کمک کند. اگر برای رسیدن به برنامه‌های بلند مدت تلاش می کنید، مطمئن شوید که اهداف روشن و قابل مدیریت دارید تا انگیزه تان در طی فرآیند حفظ شود.

گام اول: ایجاد شور و اشتیاق

ایجاد انگیزه در خود 1

1- به خودتان یادآوری کنید چرا می‌خواهید کاری انجام دهید. گاهی اوقات ما نیاز به کمی ترقی یا پیشرفت برای کمک به یک کار یا پروژه داریم. با صدای بلند یادآوری کنید که چرا باید کاری را انجام دهید؛ و به خودتان بگویید که این کار چگونه انجام می‌شود.

• برای مثال بگویید، من اکنون در حال دویدن هستم، چون می‌خواهم کار بهتری پیدا کنم یا باید این تکلیف را انجام دهم تا بتوانم یک جواب بگیرم.
  • خطرات احتمالی را به خود یادآوری کنید. به خودتان قول بدهید که اگر این کار را انجام دهم، امروز می‌توانم زودتر به خانه بروم یا اگر بتوانم این کار را تمام کنم، می‌توانم بیشتر تفریح کنم.

یک صفحه از تصاویری ایجاد کنید که نشان‌دهنده کارهایی است که می‌خواهید در زندگی‌تان انجام دهید. این کار به عنوان یک یادآوری از آنچه واقعا به آن اهمیت می‌دهید، به شما کمک می کند.

.

ادامه توضیحات را در لینک اصلی زیر بخوانید:

انگیزه چیست و چطور آن را بدست بیاوریم؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اماکن باستانی و سکوت تو جواب همه‌ی مسئله‌هاست... وبلاگ معرفی بهترین محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی اتاق شیشه ای رویاها ذهن زیبا فعالیت های آموزشی و پرورشی دبستان عمان سامان 98-97 Tonya http://kuroshkaber Danielle